Грязезащиту в три щаблі! Чи потрібно їх враховувати?
Ефективна грязезащиту. Триступенева захист від бруду.
Ще первісні люди зіткнулися з проблемою захисту від бруду свого житла. Багато років тому люди використовували для цих цілей трав'яні килими, килимки, плетені з лози.
Кожній людині хочеться, щоб будинок. квартира, офіс, приміщення магазину, будівля торгово-розважальних центрів було чисте, затишне. Єдина різниця між всіма названими вище місцями – масштаб брудозахисних систем.
Сучасні люди вирішують завдання чистоти, застосовуючи систему ступеневої брудозахисту. Використовуючи сучасні штучні матеріали.
Для чого потрібно використовувати кілька ступенів захисту?
Професійний підхід до очищення взуття від вуличного бруду, пилу. Пуху, брудного снігу, дощової води не дарма є вимогою все більшої частини замовників при проектуванні або ремонті приміщень. Дуже часто цю проблему зараховують до розряду незначних і неусвідомлених проблем сучасності.
Правильно, професійно встановлена і грамотно площа система брудозахисних покриттів дає можливість значно заощадити на прибиранні приміщення, зробити приміщення чистіше.
Не зайвим буде навести в даний момент актуальність питання щодо захисту сучасних підлогових покриттів, які часто дорогі, від ушкоджень піском, пилом, брудом, сольовими розчинами.
Волога або суха бруд – це абразив, який при проходженні людей активно зношує всі види підлогових покриттів. Вартість ремонту від завданої шкоди може глобально перевищувати витрати на брудозахисні системи. За 2-3 дня в приміщення потрапляє до 10 кг піску (цей показник може збільшуватися залежно від потоку людей, погодних умов). Основна маса до 90% бруду заноситься з вулиці на підошві відвідувачів.
На сьогоднішній день на ринку пропонується широкий вибір різних брудозахисних покриттів. Вони відрізняються видами матеріалу, способами збирання, зовнішнім виглядом, конструкціями, ціновою політикою. Ефективність може бути приблизно однакова, але сфери застосування можуть відрізнятися кардинально. Нерідко системи брудозахисту, вологопоглинальні килимки, гумові покриття, які використовуються в домашніх умовах, абсолютно не підходять для використання в торговельних центрах.
Розмір решіток придверних, матеріал килимів на гумовій основі, конструкція брудозахисних конструкцій повинна підбиратися тільки індивідуально для кожного об'єкта, враховуючи умови експлуатації, потік людей, природні умови.
Встановлюючи системи брудозахисту в місцях інтенсивного людського потоку, слід пам'ятати, що можуть виникати ситуації пов'язані з падінням людей. Причиною тому можуть бути природні фактори: сніг, дощ, рідка бруд, нерівності підстави. Але, іноді, причиною травмування стають самі брудозахисні решітки. Це відбувається з-за непрофесійного розрахунку навантаження та застосування неякісних брудозахисних покриттів.
Важливе правило: ефективна робота брудозахисного покриття буде тільки тоді, коли людина зробить по покриттю 4-6 кроків.
Найефективніша грязезащиту – це брудозахисні системи техступенчатые.
Перша ступінь – це брудозахисні системи великої та середньої комірчастої структури. До першого ступеня відносяться модульні покриття з ПВХ, стільникові покриття з гуми, комбіновані алюмінієві решітки, оцинковані решітки. Вищеперелічені покриття розташовують безпосередньо перед входом в будівлю. Розмістити покриття можна в приямок або в зовнішню рамку. Також покриття першого ступеня очищення можна розмістити у тамбурі.
Головна функція першого ступеня брудозахисту: збір великої фракції бруду з ніг відвідувачів (бруд, пісок, сніг, щебінь, листя, пух). На етапі будівництва будівель бажано передбачити водовідведення з приямків. Завдяки великим отворам в брудозахисні покриття першій ступені, бруд не накопичується на покритті, а проходить через нього в приямок або раму.
Покриття з ПВХ, гумові килимки мають ряд переваг: вони довговічні, мають різну кольорову гаму, малюнок чистячих елементів. Простота конструкцій і легкість монтажу передбачає легкість заміни пошкоджених модулів і елементів.
Друга щабель брудозахисту. У цю групу входять ворсові покриття на гумовій основі. Грубі покриття петельчатые на гумовій основі. Також придверні решітки з текстильним наповненням. Дрібні пвх-покриття. Покриття, які відносяться до другої ступеня брудозахисту – чистять дрібні фракції бруду. Вбирають частину води, снігу та захищають від потрапляння дрібного піску в будівлю. Високі петельчатые килимові покриття на гумовій основі є альтернативою гратам з ворсовим наповненням. Вони чудово утримують пісок, вологу в структурі свого ворсу, безперечно, віддають бруд при чищенні, мають високий ступінь зносостійкості. Килимки на гумовій основі можна укладати на рівну поверхню і в приямок. Функції другого ступеня очищення: збір залишкової бруду з підошов, очищення протекторів взуття, початкова стадія вбирання вологи.
Третя сходинка в системі брудозахисту – це м'які килими на гумовій основі зі стриженим ворсом, петельчатые килими на гумовій основі, які мають вологопоглинальні функції. Вологопоглинальні системи збирають залишкову вологу з підошов відвідувачів, додатково збирає і утримує пісок і захищає підлогові покриття від попереднього зносу. Килим придверні, в залежності від довжини, очищає від 60% до 90 % бруду.
Але слід пам'ятати: чим більше людський потік, тим довшою має бути килим. Людина має зробити 4-6 кроків по влагопоглощающему килиму.
Оскільки колірна гамма досить широка, то влаговпітивающие килими можна підібрати під інтер'єр приміщення.
Антискользащие елементи:
Крім трьох ступенів брудозахисту також необхідно влаштувати на сходах і придверних майданчиках протиковзкі бар'єри.
Сьогоднішній ринок пропонує дуже великий вибір протиковзких елементів. Наша компанія пропонує протиковзкі накладки на сходи «Надія», які являють собою алюмінієвий профіль, прикріплений до основи з гумової ребристою вставкою.
Також для захисту від ковзання можна поклеїти антискользащие клейкі смужки, які являють собою полімерне основу з абразивними частинками.
Якщо покриття на сходах дуже слизьке, можливе закриття всій площі ступені модульними гумовими килимками.
Всі протиковзкі матеріали забезпечують безпечне пересування по сходах і площадках, роблять безпечним прохід по мокрим і слизьким покриттям, східцях, захищають від ковзання взуття з мокрим покриттям підлоги
Дуже важливо пам'ятати, що правильні технічні рішення при влаштуванні входу в будівлю або будинок брудозахисним системами, які закладені на етапі проектування або в процесі будівництва, допоможуть заощадити надалі на прибирання та заміну підлогових покриттів.
Професійна захист від вуличного бруду АС-ВИГЛЯД.